JAK wspieramy?

Rodzinny Dom Dziecka w Żyrardowie

Dom przez duże D to nie tylko miejsce, to bezpieczeństwo, zrozumienie i akceptacja. Pani Ewa daje dzieciom najlepsze uczucia i fachową opiekę – brakuje tylko funduszy na remont własnych czterech ścian. Pomóż stworzyć przystań dla grona dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Żyrardowie.

Chcesz pomóc? Wpłać darowiznę na konto Fundacji im. Piotra Kotowskiego:

Numer konta: Bank PKO S.A

10 1240 6263 1111 0010 7147 7603

Wiadomość od opiekuna

Dzień dobry,
piszę do Państwa jako mama, choć dzieci nazywają mnie Ciocią Ewą.
Wychowałam 3 rodzonych dzieci, są już dorosłe, studiują, pracują, są wspaniałymi ludźmi. Teraz wychowuję 12 tych, których nie urodziłam, a które również są dla mnie najważniejsze na świecie. Od 7 lat prowadzę Rodzinny Dom Dziecka i postanowiłam, że wychowam te dzieci, dam im dom w sensie fizycznym i mentalnym, że stworzymy rodzinę, taką zwyczajną, kochającą, jak miliony innych, tylko trochę większą. Dla nich to szansa, aby w dorosłym życiu funkcjonowali normalnie, uczyli się, pracowali, mieli własne rodziny… Nie chcę, by przez mój dom przewinęło się np. 70 dzieci, bo wówczas będą u mnie przez chwilę, kilka miesięcy, a to nie ma nic wspólnego z wychowaniem. Z pomocą ludzi kupiłam dom, w którym moje dzieci wraz ze mną mieszkały od 7 lat. Teraz, abyśmy mogli do niego wreszcie wrócić i w nim mieszkać nadal, musimy wyremontować cały budynek, wymienić hydraulikę, elektrykę, system grzewczy, pomieszczenia dostosować do potrzeb dzieci, dla najstarszych dzieci zrobić 4 samodzielne mieszkania. Dzieci będą mogły uczyć się, żyć spokojnie , a dla mnie to nadzieja, że nie wrócą kiedyś na tzw. „stare śmieci”, gdzie był alkohol, narkotyki, przemoc. Stałość i rodzina dają poczucie bezpieczeństwa, a moim dzieciom to jest bardzo potrzebne, one już swoje przeszły. To, co inne dzieci dostają na starcie – miłość, dobre dzieciństwo, spokój, im na starcie zostało zabrane. Chcę więc, aby teraz mogły spokojnie żyć, rozwijać się, iść do przodu. Uczę ich, że jak się chce i coś robi, to można przenosić góry.

Pomóżcie nam Państwo przenieść tę górę, bo sami nie damy rady. Kiedyś oni będą przenosić góry dla innych.

Ewa Rzepa

Pomagamy w rewitalizacji ogrodu!

czerwiec 2023

Przez kilka tygodni Fundacja im. Piotra Kotowskiego wraz z wolontariuszami wykonywali pracę ogrodowe w rodzinnym domu Dziecka. Chcemy, aby dzieci po wprowadzeniu się po remoncie miały fajne miejsce do odpoczynku i zabawy. W tym celu ogród został skopany, wykarczowany, rozwieźliśmy i rozgrabiliśmy ziemie, posadziliśmy kilka krzewów: dzieciaki lubią borówki, porzeczki i aronie, jest szansa że już w tym roku wszystkie drzewka zaowocują. Pani Ewa zamówiła też piękną, kolorową ściankę wspinaczkową, na jesieni będzie dużo zabawy i radości!

Poniżej kilka zdjęć z etapów wspólnej pracy, dużo się działo, nie zabrakło śmiesznych sytuacji, luźnych, fajnych, nieformalnych rozmów z dala od ‘pracowych’ biurek, super spędziliśmy ten czas i mamy apetyt na więcej. Aktualnie malujemy ogrodzenie. Może wpadniesz nas wspomóc? Jeśli masz ochotę o szczegóły pytaj przedstawicieli fundacji.

Jest jeszcze duuuużo pracy, dla każdego coś się znajdzie.

aktualności
Magda

Przykładowy wpis

Świąteczne prezenty dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Żyrardowie 21 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić rodzinny dom dziecka w Żyrardowie, aby sprawić dzieciom radość w okresie świątecznym. Zorganizowaliśmy wizytę z wyjątkowymi

Czytaj więcej »
Magda

Trzecie spotkanie fundacji

Trzecie spotkanie fundacji Drodzy Państwo! Zapraszamy Was ponownie na nasze spotkanie fundacyjne – widzimy się w kwietniu, tuż po Świętach Wielkiej Nocy, w czwartek 27.04.2017 o godzinie 19.00. Tym razem będziemy

Czytaj więcej »